Laureāti

Gada Labākā Būve Latvijā 2013

Piektdien 28. martā pulks. 15.00 Spīķeru koncertzālē, plašā pasākumā „Latvijas būvniecības nozares nozīmīgākie sasniegumi 2013” , tika  nosaukti Latvijas Būvnieku asociācijas ikgadējās skates „Gada Labākā būve Latvijā 2013” laureāti. Skate „GADA LABĀKĀ BŪVE LATVIJĀ 2013”, šogad norisinājās jau 16. reizi. Balvas tika pasniegtas 2013. gada labākajiem būvobjektiem nominācijās:

·         Jaunbūve

·         Restaurācija

·         Publiskās ārtelpas objekts

·         Santehniskie darbi

·         Inženierbūve

·         Rekonstrukcija

·         Renovācija t. sk. energoefektivitātes paaugstināšana

Objektos vērtēja, vai tiek izmantotas modernas tehnoloģijas, vai ir domāts par energoefektivitāti un vides pieejamību un darba kvalitāti. Kaut arī pagājušā gada nogalē būvniecības sektoru pāršalca liels negāciju vilnis, ar prieku jāsaka, ka šogad var lepoties ar Latvijas būvnieku sasniegumiem. Objektus šogad bija grūti ierindot kādā noteiktā kategorijā, jo daudzi objekti saplūda savu darbu daudzveidības dēļ, kas sagādāja žūrijai problēmas izšķirties par godalgoto vietu piešķiršanu.

 

Uz skati tika pieteikti objekti no dažādiem Latvijas reģioniem. Pasākumu vadīja Latvijas Būvnieku Asociācijas prezidents Mārcis Nikolājevs, laikraksta "Latvijas Būvniecība" galvenā redaktore Agrita Lūse. Skates balvas pasniedza aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs, Kultūras ministrijas pārstāvis Rihards Kols un skates komisijas locekļi. Specbalvas visiem uzvarētājiem dāvināja ROBERT BOSCH, īpašo balvu pasniedza SIA KNAUF nominācijā "Būvakustika" koncertzāles "GORS" projektētājiem un būvniekiem. Specbalvu pasniedza Latvijas Būvmateriālu ražotāju asociācija par Latvijā ražoto būvmateriālu izmantošanu uzņēmumam "Arčers".

Skates “Gada Labākā Būve Latvijā ’2013” laureāti

1.    JAUNBŪVE

 

Informācija par objektu

Vieta

 

 

  1.  

 

Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs

Adrese: Pils ielā 4, Rēzeknē

Pasūtītājs: Rēzeknes pilsētas dome

Projektētājs: SIA Vizuālās modelēšanas studija

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Arčers

Darbuzņēmēji: SIA Baltera Pluss; SIA Vega 1; SIA EKO Betons; CBF SIA Binders; SIA Latgalia; SIA Tonis RA; SIA Diogens Audio; SIA J Projekts; SIA Belam Rīga; SIA Ekoteh Būve; SIA RGA Būve; SIA Stars MET; SIA Līva AB Nord; SIA Edelveiss EG; SBS Buhkentechnik GmbA; Jezet Seating

Būvuzraugs: Pēteris Šneveļs

 

 

I vieta

 

 

  1.  

 

Ūdens transporta līdzekļu novietne

Adrese: Mārkalnes iela 24., Rīgā

Pasūtītājs: SIA Aqua-Brambis

Projektētājs: SIA Alksnis

Galvenais būvuzņēmējs: AS Siguldas Būvmeistars

Darbuzņēmēji: SIA Totas, SIA Kvinta BCL, SIA Armoteks, SIA Vikom, SIA Siltumsūkņu centrs, SIA Staļi

Būvuzraugs: Sandris Paplavskis

 

 

II vieta

 

 

  1.  

 

Salaspils sporta halles izbūve un teritorijas labiekārtošana

Adrese: Smilšu iela 1, Salaspilī

Pasūtītājs: Salaspils novada dome

Projektētājs: SIA Belss

Galvenais būvuzņēmējs: SIA RE&RE

Darbuzņēmēji: SIA TTT Pluss, SIA AEZ, SIA Alumax Group, SIA Evicon, SIA Sporta halle, SIA Rantzows sport, SIA Ekoteh būve, SIA Ionica Systems, SIA Latroof, SIA Erlanda, SIA J Projekts, SIA AJ Celtnieks

Būvuzraugs: Sergejs Frolovs

 

III vieta

 

2. REKONSTRUKCIJA

 

Objekts

Vieta

4.

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas rekonstrukcija

Adrese: Lāčplēša ielā 55, Rīgā

Pasūtītājs: Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola

Projektētājs: SIA Zaigas Gailes birojs

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Āboltiņa būvuzņēmums „AG”

Darbuzņēmēji: SIA R.A.Kaspari

Būvuzraugs: Romāns Basikirskis

 

 

I vieta

5.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” kompleksa rekonstrukcija

Adrese: Ziemeļblāzmas iela 36, Rīgā

Pasūtītājs: Rīgas domes Īpašuma departaments

Projektētājs: PS JS & Moduls

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Arčers

Darbuzņēmēji: SIA Rigensi, SIA RERE04, SIA VSV Celtnieks, SIA Inco group, SIA J Projekts, A/S Būvuzņēmums restaurators, SIA Lerix, SIA Studija 2M, SIA Montāžnieks D, SIA Līva AB Nord, SIA Būve Stils, SIA Vako apdare, SIA Buvlux

Būvuzraugs: Leonards Dubkevičs

 

 

II vieta

6.

Radošās sētas izveide Talsos

Adrese: Lielā iela 19/21;17, Talsi

Pasūtītājs: Talsu novada pašvaldība

Projektētājs: PS BūveForma&Mark (inž.b. Būve un forma,

arh.b. Mark Arhitekti)

Galvenais būvuzņēmējs: PS Talsu statiskais spriegums

Darbuzņēmēji: SIA Klimatkomfort

Būvuzraugs: Aldis Bitinieks

 

 

 

III vieta

7.

Pļaviņu aizsargdambja rekonstrukcija

Adrese: Pļaviņās

Pasūtītājs: Pļaviņu novada dome

Projektētājs: SIA Meliorprojekts

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Jēkabpils PMK

Būvuzraugs: Pāvels Brimerbergs

 

III vieta

 

3.RESTAURĀCIJA

 

Objekts

Vieta

8.

Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa Nikolaja vārtu un tilta restaurācija

Adrese: Nikolaja ielā 3, Daugavpilī

Pasūtītājs: Daugavpils pilsētas dome

Projektētājs: SIA REM PRO

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Ditton Būve

Darbuzņēmēji: SIA Latgales energobūve

Būvuzraugs: Jānis Rudzinskis

 

 

I vieta

 

4.  PUBLISKĀS ĀRTELPAS OBJEKTS

 

Objekts

Vieta

9.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” kompleksa rekonstrukcija

Adrese: Ziemeļblāzmas iela 36, Rīgā

Pasūtītājs: Rīgas domes Īpašuma departaments

Projektētājs: PS JS & Moduls

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Arčers

Darbuzņēmēji: SIA UNI RL; SIA RERE04; SIA VSV Celtnieks; SIA Clean-Cut; SIA DN Sistēmas

Būvuzraugs: Leonards Dubkevičs

 

I vieta

10.

Kvartāla starp Maskavas ielu, Krasta ielu, Turgeņeva ielu un Daugavas upes krastmalas daļas no Dzelzceļa tilta līdz Salu tiltam revitalizācija.

Pasūtītājs: Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments

Projektētājs: SIA ARPLAN

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Merks

Darbuzņēmēji: SIA Saldus ceļinieks, SIA Jūras vējš, SIA RMB One, SIA SAFE, SIA Rigensi, SIA Ekstra būve, SIA SUIS-Rīga, SIA Aiviekstes, Energoceltnieks, SIA Akva Būve, SIA Katlinieks, A/S DHB, SIA Akmens stils, SIA A.M.Bruģis, SIA Lakta, SIA Raunas bruģakmens, SIA Gumi Mix Group, SIA FixMan, SIA Buildimpeks, SIA AL Būve, SIA Vesinta, SIA ASPTR, SIA DK Jaunbūve, SIA ARX Baltic, SIA N.G.S., SIA Saava-LV, SIA Prometeus ltd, SIA Balt Metal, SIA Uhh Design, SIA Ritols, SIA Akmi Plus, A/S Ceļu pārvalde, SIA DVARSS, SIA Urbix, SIA Siguldas Bloks, SIA Brikers Latvija, SIA  Consolis Latvija, SIA Dzelzsbetons MB

Būvuzraugs: Sergejs Frolovs

 

II vieta

11.

Ūdens ielas un ezera promenādes rekonstrukcija, gājēju un veloceliņu izbūve ap Talsu ezeru

Adrese: Talsu pilsētas vēsturiskajā centrā

Pasūtītājs: Talsu novada pašvaldība

Projektētājs: SIA Firma L4

Galvenais būvuzņēmējs: PS Consortium RTS

Darbuzņēmēji: SIA Vaka, AS Sadales tīkls

Būvuzraugs: Mārtiņš Brūvers

 

III vieta

 

5.INŽENIERBŪVE

 

 

Objekts

Vieta

12.

110/10kV apakšstacija Nr. 118 “Mežaparks”

Adrese: Mežezera ielā 3, Rīgā

Pasūtītājs: AS Latvijas elektriskie tīkli

Projektētājs: SIA Kārlis

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Latvijas Energoceltnieks  

Darbuzņēmēji: AS STA Grupa, SIA Kaskāde-2, SIA K&C būve, SIA ABB, SIA Energokomplekss

Būvuzraugs: Edgars Pumpurs

 

 

I vieta

13.

AB GTNE Radiotehniskā torņa posteņa N1 rekonstrukcijas 1.kārtas

Pasūtītājs: Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkuma centrs

Projektētājs: SIA Sarma un Norde

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Arčers

Darbuzņēmēji: SIA Vidzemes energoceltnieks, CBF SIA Binders, SIA Abora, SIA ARS Būve, SIA Citrus solutions

Būvuzraugs: Andris Grebežs

 

 

II vieta

14.

Sporta un aktīvās atpūtas centrs „Laurenči”

Adrese: Siguldā

Pasūtītājs: Siguldas novada dome

Projektētājs: SIA Arhitektes I. Kalveles birojs

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Merks

Darbuzņēmēji: SIA Friteks LV, SIA Forsete, SIA Okos, SIA KKM projekts, SIA Buvalex, SIA S-sistēmas, SIA Aiviekstes Energoceltnieks, SIA EkstraCom, SIA Alumax Group

Būvuzraugs: Leonīds Ermansons

 

 

III vieta

15.

Stendes ielas rekonstrukcija posmā no vecā ķieģeļu tilta līdz pilsētas robežai

Adrese: Kuldīgā

Pasūtītājs: Kuldīgas novada pašvaldība

Projektētājs: SIA Inženiertehniskie projekti

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Ostas celtnieks

Darbuzņēmēji: SIA Elektriķis, SIA Galantus

Būvuzraugs: Gatis Ozols

 

 

III vieta

 

 

6.  SANTEHNISKIE DARBI 

 

Objekts

Vieta

16.

Apkures, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmas izbūve objektā “Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs”

Adrese: Pils iela 4, Rēzeknē

Pasūtītājs: Rēzeknes pilsētas dome

Projektētājs: SIA Efiko

Būvuzņēmējs: SIA VEGA 1

Būvuzraugs: Andris Rītiņš

 

 

I vieta

17.

Latvijā pirmās CO2  aukstumapgādes sistēmas izbūve, gaļas pārstrādes uzņēmumā SIA “Kurzemes  Gaļsaimnieks”

Adrese: Pūpoli, Paplaka, Virgas pagasts, Priekules novadā

Pasūtītājs: SIA Kurzemes Gaļsaimnieks

Projektētājs: SIA VEGA 1

Būvuzņēmējs: SIA VEGA 1

Būvuzraugs: Māris Strēlis

 

II vieta

18.

Ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija un paplašināšana Tukuma pilsētā

Pasūtītājs: SIA Tukuma ūdens

Projektētājs: SIA VentEko

Būvuzņēmējs: SIA Norma-S

Darbuzņēmēji: SIA Weseman, SIA Akva Būve, SIA Ūdensvadu un kanalizācijas būve, SIA Novators 1, SIA Roadeks, SIA Ostas celtnieks, SIA Kulk, SIA Evicon, SIA Telms

Būvuzraugs: Ansis Reikmanis

 

III vieta

 

 

7. Atzinības raksti

 

 

Objekts

1.

     Nominācijā RENOVĀCIJA, t.sk. energoefektivitātes paaugstināšana

 

Dobeles sākumskolas ēkas fasādes vienkāršota renovācija un jumta rekonstrukcija

Adrese: Skolas iela 11, Dobelē

Pasūtītājs: Dobeles novada pašvaldība

Projektētājs: SIA LL Premium Design

Galvenais būvuzņēmējs: SIA SC Celtnieks

Darbuzņēmēji: SIA Kokneši plus

Būvuzraugi: Aivars Žagars

 

2.

Nominācijā INŽENIERBŪVE

 

Ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvniecība, I.kārta

Adrese: Sigulda

Pasūtītājs: SIA Saltavots

 Projektētājs: SIA Akvateks

Galvenais būvuzņēmējs: AS Siguldas Būvmeistars

Darbuzņēmēji: SIA BT Būve, SIA ZTF-7

Būvuzraugs: Jānis Vīcieps

 

3.

Nominācijā INŽENIERBŪVE

 

Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Priekuļos.

Adrese: Priekuļos

Pasūtītājs: Priekuļu novada pašvaldība

 Projektētājs: SIA Aqua-Brambis

Galvenais būvuzņēmējs: AS Siguldas Būvmeistars

Darbuzņēmēji: SIA U.K.A., SIA ZRA Ellat, SIA Cēsu Specceltnieks, SIA Vimmet

Būvuzraugs: Verners Melnis