Skates "Gada labākā būve Latvijā 2014" laureāti

Ir noskaidrota gada labākā būve Latvijā 2014.gadā!

 

Nominācija Sabiedriskā jaunbūve

1.VIETA

LATVIJAS NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA

Adrese: Mūkusalas iela 3, Rīga

Pasūtītājs: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Projekta autori: Gunārs Birkerts sadarbībā ar SIA “Arhitektu birojs Ģelzis-Šmits-Arhetips”

Galvenais būvuzņēmējs: Pilnsabiedrība “Nacionālā būvkompāniju apvienība”

Būvuzraugs: Carlos Reparaz

 

2.VIETA

UGUNSDZĒSĪBAS DEPO

Adrese: Lidosta “Rīga” 10/1, Mārupes novads

Pasūtītājs: VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””

Projekta autori: Inženieru birojs “Būve un Forma” sadarbībā ar SIA “Arplan”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “Merks”

Būvuzraugs: SIA "P.M.G."

 

3.VIETA

SKULTES CIEMA DIENAS CENTRS

Adrese: Skultes iela 31, Skulte, Mārupes novads

Pasūtītājs: Mārupes novada dome

Projekta autors: SIA “Lejnieku projektēšanas birojs”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “REATON LTD”

Būvuzraugs: Andris Vējiņš

 

ŽŪRIJAS ATZINĪBA

DAUGAVPILS UNIVERSITĀTES DABASZINĀTŅU UN INŽENIERZINĀTŅU LABORATORIJU KORPUSS

Adrese: Parādes iela 1A, Daugavpils

Pasūtītājs: Daugavpils Universitāte

Projekta autors: SIA “NAMS”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “Latvijas Energoceltnieks”

Būvuzraugs: Alvis Krauklis

 

Nominācija Dzīvojamā jaunbūve

1.VIETA

DAUDZSTĀVU DZĪVOJAMĀ ĒKA ar pazemes autostāvvietu

Adrese: Hospitāļu iela 39, Rīga

Pasūtītājs: SIA “YIT Celtniecība”

Projekta autors: SIA “Arhitektu birojs Arteks”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “YIT Celtniecība”

Būvuzraugs: Romāns Basikirskis

 

2.VIETA

3 DAUDZDZĪVOKĻU SOCIĀLĀS MĀJAS ar veselības centru, Rīgas sociālā dienesta Tertoriālo centru, Rīgas sociālā dienesta Dienas centru

Adrese: Imantas 8.līnija 1A, Rīga

Pasūtītājs: SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”

Projekta autors: SIA “EJA”

Galvenais būvuzņēmējs: Pilnsabiedrība “RE&RE un DĀRTI”

Būvuzraugs: Zitas Janeliukštis

 

3.VIETA

DZĪVOJAMĀ MĀJA

Adrese: Zilupes iela 80A, Rēzekne

Pasūtītājs: Mihails Bartaševičs

Projekta autors: SIA “Latgalija”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “Latgalija”

 

ŽŪRIJAS ATZINĪBA

12 DZĪVOKĻU MĀJA

Adrese: Dzērveņu iela 11, Sigulda, Siguldas novads

Pasūtītājs: AS “Siguldas Būvmeistars”

Projekta autors: SIA “V-STUDIO”

Galvenais būvuzņēmējs: AS “Siguldas Būvmeistars”

Būvuzraugs: Arnis Urbāns

 

Nominācija Rekonstrukcija

1.VIETA

PRIVĀTĀ KLĪNIKA

Adrese: Vingrotāju iela 1, Rīga

Pasūtītājs: SIA “Novella-R”

Projekta autors: SIA “Diānas Zalānes projektu birojs”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “ORIONS CELTNIECĪBAS KOMPĀNIJA”

Būvuzraugs: Andrejs Žvagiņš

 

2.VIETA

LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA, 4.KĀRTA

Adrese: Slimnīcas iela 25, Liepāja

Pasūtītājs: SIA “Liepājas reģionālā slimnīca”

Projekta autors: SIA “NAMS”

Galvenais būvuzņemējs: Pilnsabiedrība “Piegādātāju sabiedrība RBSSKALS & RBSSKALS Būvvadība”

Būvuzraugs: Sergejs Frolovs

 

3.VIETA

KLĪNIKAS “GAIĻEZERS” OPERĀCIJU BLOKS

Adrese: Hipokrāta iela 2, Rīga

Pasūtītājs: SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca"

Projekta autors: Arhitektu birojs “Ozola & Bula”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “RE&RE”

Būvuzraugs: Nikolajs Jankovskis

 

ŽŪRIJAS ATZINĪBA

VESELĪBAS UN SOCIĀLO LIETU PĀRVALDE

Adrese: Daugavas prospekts 34, Ikšķile, Ikšķiles novads

Pasūtītājs: Ikšķiles novada pašvaldība

Projekta autori: Anita Pumpure un Rita Dālberga (SIA “AR ASIS”)

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “RBSSKALS Būvsabiedrība”

Būvuzraugs: Uldis Šulcs

 

Nominācija Renovācija

 ŽŪRIJAS ATZINĪBA

BALTINAVAS VIDUSSKOLA

Adrese: Kārsavas iela 22, Baltinava, Baltinavas novads

Pasūtītājs: Baltinavas novada dome

Projekta autors: SIA “LatSolar”

Galvenais būvuzņēmējs: AS “Siguldas Būvmeistars”

Būvuzraugs: Vilnis Kantiševs

 

Nominācija Restaurācija

2.VIETA

DAUGAVPILS (DINABURGAS) CIETOKŠŅA 1.KRASTA LUNETE

Adrese: Daugavas iela 34, Daugavpils

Pasūtītājs: Daugavpils pilsētas dome

Projekta autors: SIA “REM PRO”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “Ditton Būve”

Būvuzraugs: Nadežda Giptere un Sergejs Meierovics

 

3.VIETA

REMTES MEDĪBU TORNIS UN LAPENE

Adrese: Brocēnu novads, Remtes pagasts

Pasūtītājs: AS “Latvijas valsts meži”

Projekta autors: SIA “Arhitekta L.Šmita darbnīca”

Galvenais būvuzņēmējs: AS “Būvuzņēmums Restaurators”

Būvuzraugs: Edmunds Dāvidsons

 

Nominācija Inženierbūves

 

1.VIETA

SKREJCEĻA SEGAS VIRSKĀRTAS RENOVĀCIJA

Adrese: Lidosta “Rīga”, Mārupes novads

Pasūtītājs: VAS “Starptatiskā lidosta “Rīga””

Projekta autori: Pilnsabiedrība „NAMS/COWI Latvia/Aviaplan”, Silvija Danelsone un Andris Melecis

Galvenais būvuzņēmējs: AS “A.C.B. “

Būvuzraugs: Aigars Rozenbergs un Andris Rozītis

 

2.VIETA

SIA “NORDEKA OIL” NAFTAS PRODUKTU GLABĀTUVE

Adrese: Dzirciema iela 121, Rīga

Pasūtītājs: SIA “Nordeka Oil”

Projekta autors: SIA “Ierosme”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “Largus būve”

Būvuzraugs: Imants Bremze

 

3.VIETA

AUTOCEĻA E22 POSMA TĪNŪŽI – AUTOCEĻŠ P32

Adrese: Autoceļa P80 5,12 - 40,6km 

Pasūtītājs: VAS “Latvijas Valsts ceļi”

Projekta autors: AS “Ceļuprojekts”

Galvenais būvuzņēmējs: CBF SIA “Binders”

Būvuzraugs: SIA “Polyroad”, SIA “Firma L4”, Pilnsabiedrība “Latroad”

 

ŽŪRIJAS ATZINĪBA

APAKŠSTACIJA “VENTSPILS”

Adrese: Robežu iela 38, Ventspils

Pasūtītājs: AS “Latvijas elektriskie tīkli”

Projekta autors: Agris Vība (AS “Siltumelektroprojekts”)

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “Latvijas Energoceltnieks”

Būvuzraugs: Edgars Pumpurs

 

Nominācija Ainava

1.VIETA

NEIKENKALNA DABAS KONCERTZĀLE

Adrese: “Neikenkalns”, Dikļi, Kocēnu novads

Pasūtītājs: Kocēnu novada dome

Projekta autors: Uģis Šēnbergs (SIA ”UĢIS ŠĒNBERGS ARHITEKTS”)

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “EKERS”

Būvuzraugs: Raimonds Rodiņš

 

3.VIETA

TIRGUS LAUKUMS “ZEM ĶENČA CEPURES”

Adrese: Gaujas iela 17A, Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas novads

Pasūtītājs: Jaunpiebalgas novada dome

Projekta autors: SIA “Entasis”

Galvenais būvuzņēmējs: SIA “Bazalts”

Būvuzraugs: SIA “Krāčupe”

 

Laureātu foto pieejami šeit: